zawór

2016-04-11 22:33
Zawór 3D to do obiegu wody lodowej, a nie w obiegu chłodniczego. Chłodnicę glikolową już mam zamontowaną w centrali od początku, agregaty na glikol też mam, więc inwestuję tylko w pompę, rury i trochę automatyki. 
 
Pytanie jeszcze odnośnie pompy obiegowej - czy można zastosować zwykłą, np. 
Pompa CO HEL-WITA 25/60 55-25 wita solar, dobierając wydajność na podstawie danych chłodnicy glikolowej tj. 0,83 l/s , czy do niskich temperatur musi być jakaś specjalna? I jeszcze nasuwa mi się pytanie, czy pojemność instalacji nie będzie za mała? 
W sumie to agregat będzie na dachu, centrala went. jest zaraz pod dachem, czyli jakieś 4 metry rur w sumie. Oczywiście zbiornik przeponowy będzie. Ale zastanawiam się czy przy tak małym zładzie nie zajadę sprężarki częstymi cyklami włączenia/wyłączenia? Czy w takich instalacjach stosuje się zbiorniki buforowe? Czy może zrezygnować z zaworu trój drogowego i mieć większą histerezę na chłodnicy?
Taki zawór się tam przyda - ustala przepływ przez chłodnicę - natomiast termostat reguluje wyłącznie pracę agregatu. Natomiast nie wiem czy jest sens robić centralne chłodzenie? Czy nie lepiej do centrali wstawić chłodnicę z bezpośrednim odparowaniem?